Ковбаса пальцьопхана з кропом від бабці Прусі

Шкварка Львів

Рецепт цієї ковбаси також приїхав до нас із болотистого Полісся. Сушене насіння кропу – улюблена спеція бабусі нашого кума Юрка – Прусі. Вона зазвичай дуже щедро збагачувала сиров’ялену цією приправою. Однак наші куми трохи подискутували і вирахували свою пропорцію кропу в ковбасі. Це, власне, все, що відрізняє «кумівський» делікатес від «бабусиного».
Як і традиційна пальцьопхана, ковбаса з кропом начинена свинячою шинкою і салом. Останнього, правда, там не більше, ніж 7%. Решту справи роблять приправи – сіль, перець, часник, коріандр, лавровий листок… ну, і не забуваймо про кріп.
В’ялиться така ковбаска приблизно один місяць. За цей час на ній встигають оселитися благородні гриби – Penicillium candidum.

1JonD07

Ковбаса «від бабці Прусі» найбільше пасує до пива і вина. Як то кажуть – не встигните і оком змигнути… Аби «зробити собі смак», кум Михайло радить нарізати її поволі і до прозорості тоненько. Потім, насолодившись вдосталь процесом, ковбасці треба дати час, щоб вона пройнялася хатньою теплотою. Лише за таких умов лєґумінка віддасть вам усе найкраще, чим її наділила природа.

Як придбати 
Ціни на усі смаколики